Çocuk Salıncak Modelleri

Çocuk Salıncak Modelleri

23 Şubat 2022

Ebeveynliğin ilk günlerinde, bebeğinizi nasıl sakinleştireceğinizi bilmek hayatta kalmanın anahtarıdır ve birçok bebek, salıncakta sallandığında sakinleşme eğilimindedir. Bu dönemde bebeklerin sakinleşmesini sağlayan ve özellikle yeni ebeveynlerin vazgeçilmezi olan salıncakların birçok çeşidi bulunuyor. Bu da ebeveynlerin sık sık “Bebek salıncağı çeşitleri”, “Bebek salıncağı fiyatları” ya da “bebek salıncağı kurulumu” gibi konularda daha fazla bilgiye ihtiyaç duymaları anlamına geliyor.

Bebek salıncakları, huysuz bir bebeği yatıştırmak için yardıma ihtiyaç duyan ya da çocuklarının zaman geçirebileceği güvenli bir yer isteyen ebeveynler için oldukça değerlidir.

Salıncaklar çocuğun gelişimi üzerinde de olumlu etkilere sahiptir. Genç kas üyelerinin gelişimi için faydalı olan salıncaklar çocuklara ekstra enerji verir. Çocuklar bu dönemlerinde fiziksel gelişimlerine katkı sunan aktiviteden ayrılmamalıdır. Salıncak kullanarak çocuk, vücudunun yeteneklerini öğrenir. Çeviklik kazanır. Çocuk, bu tür yapılar sayesinde bağımsızlığı daha hızlı öğrenir.

Bunların hepsinden, salıncağın bir çocuğun yaşamının birçok alanını olumlu yönde etkileyen işlevsel yapılar olduğu sonucuna varabiliriz. Bu nedenle tasarım verilerini küçümsememeli ve seçimlerimizi buna göre yapmalıyız. Birçok ebeveyn, çocuğu bir süreliğine keyifli bir eğlence zamanı geçirebilmesi için bu ürünleri satın alır. Ancak burada salıncağın özellikleri, çocuğunuz yaş grubuna uygun olup olmadığı, üretildiği malzeme, sağlamlığı gibi kriterler titizlikle incelenmeli ve çocuğun dönemine uygun, evdeki alanda rahat kullanılabilecek modeller tercih edilmelidir.

Bu tür yapılar sadece rahat ve çekici olmamalı, aynı zamanda son derece güvenli olmalıdır.

Salıncak satın almadan önce, ebeveynlerin bir salıncakta aramaları gereken ağırlık/boy sınırı, kayışlar ve yatar özellikler gibi güvenlik özelliklerini belirlemeleri önemlidir.

İki yönlü sallanma ile bebeğiniz Svava Ahşap Bebek Salıncak ‘ta sakinleşecek ve eğlenecektir. Aynı zamanda dört kenarda da koruyucu alan bulunmasından dolayı bebeğiniz salıncağın içinde güvende olacaktır. Çocuk salıncağında birinci sınıf boncuk elyaf kullanılmıştır. Salıncağın oturma alanında bir adet uzun minder bulunur. Ahşap bebek salıncak %100 birinci sınıf pamuk kumaştan üretilmiştir. Böylece bebeğinizin rahatı sağlanmış olacaktır.

Ürünümüzün maksimum ağırlık düzeyi 30 kg’dır. Aynı zamanda 30 derecede elde ya da makinede rahatlıkla yıkanabilme özelliğine sahiptir.

Ayrıca asma kemerini ekstradan almanız halinde bahçe ve piknikte de rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Sallanmak eğlencelidir ve aynı zamanda hem zihinsel hem de fiziksel faydalar sağlar. Bu oyun kaynağı, özellikle Otizm Spektrum Bozukluğu, DEHB, kaygı veya çeşitli diğer zihinsel veya fiziksel engelleri olan çocuklar için vücut farkındalığını öğretmekten, kaba motor becerileri geliştirmeye kadar sakinleştirici bir his sağlamaya kadar her şeyi yapar.

Svava Ev ve Bahçe Salıncağı uçan daire benzeri yapısı ile çocukların ilgisini çeken ve vakit geçirmekten keyif aldıkları bir formda üretilmiştir. %100 polyester sünger lamineli kumaş sayesinde tam emniyet sağlar. Salıncakta kullanılan kordonların genişliği 3 cm’dir. Kullanılan kordonlar arabalardaki emniyet kemerlerinde kullanılan kordonların türevidir. Asmanız için verilen çelik dübel camii avizesi taşıyacak güçtedir.

Ürünü aynı zamanda piknikte ve bahçede kullanabilirsiniz. Bunun için; karabina çengeli, istediğiniz bir yere sağlam bir ipe bağlayarak asabilirsiniz. Böylece çocuklarınız yepyeni bahçedeki ağaç salıncaklarıyla kendilerini eğlendirebilirler.

Aynı zamanda salıncaklardaki nazik sakinleştirici ve tekrarlayan hareket, duyusal bilgi işlemeye yardımcı olur ve hem fiziksel hem de zihinsel faydalar anlamına gelen daha iyi koordinasyon ve denge oluşturmaya çalışır.

Svava salıncak modelleri hakkında daha geniş bilgi almak için svava.com.tr/ üzerinden ürünlerimizi inceleyebilir ve dilediğiniz zaman bizimle iletişime geçebilirsiniz

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.